Web İp Uçları

En İyi 5 CSS İndirme Butonu Örneği

İndirme sitelerinizde kullanabileceğiniz en iyi 5 css indirme butonu örneğini kaynak kodlarıyla beraber listeledik. İsterseniz sitelerinize entegre edebilir isterseniz de teknik bilginizle tasarımlarında değişiklikler yapıp kullanabilirsiniz.

İndirme Siteleri İçin 10 CSS İndirme Butonu (Download Button) Tasarımı Örneği

Bu tasarımları kaynak kodlarını kullanarak sitelerinizde kullanabilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilirsiniz. Program, tema, dosya ve belge indirme siteleriniz için en iyi ve en güzel 5 css indirme butonu örneği.

1. Animasyonlu İndirme Butonu Örneği

See the Pen
Slide Demo dan Download Button
by Arlina Code (@arlinacode)
on CodePen.

Bu mavi renkli demo butonu ve yeşil renkli indirme butonu tema,şablon ve program indirme siteleriniz için idealdir. Düğmenin arka planı beyazdır fakat her düğmenin solunda küçük renkli bir simge bulunur. Her düğmenin üzerine geldiğinizde, simge sağa kayar ve arka planın rengi değişir. Bu sayede sitelerinizde bu şık ve modern tasarımı kullanarak ziyaretçilerinize daha iyi bir deneyim sunun.

2. Sade ve Basit İndirme Butonu Örneği

See the Pen
Flat UI Download Button Awesome
by Virlyz ID (@samsurysites)
on CodePen.


Sade ve güzel olan bu düğme tasarımı web sitenizi dekore etmeniz için size beş renkli buton sunar. Tüm düğmeler aynı etkiye ve aynı tasarıma sahiptir. Hepsinin indirme simgesi ve “Download” metni vardır. Ayrıca, her bir düğmenin üzerine geldiğinizde rengi koyu gri bir renge dönüşür.

3. Detaylı İndirme Butonu Tasarımı

See the Pen
Download Button
by ShaneM (@MrButterfly81)
on CodePen.

Bu İndirme Düğmesi Örneği size biri mavi diğeri beyaz renkli iki tane detaylı ve güzel çarpıcı buton tasarımı sunuyor. Bu tasarım bir dosya simgesi, bir indirme simgesi, dosya adı ve dosyanın boyutunu kullanıcılarınıza bildirmenize yardımcı oluyor. Düğmelerin üzerine geldiğinizdeyse renkleri normalden daha koyu oluyor.

4. Otomatik Animasyonlu İndirme Butonu Tasarımı

See the Pen
Download Button
by namahake (@namahake)
on CodePen.

Bebek mavisi renginde olan ve güzel tasarlanmış hoş, üzerine imleci getirdiğinizde açılan bir indirme butonu. Düğmenin simgesi bir bulut ve bir daire ile çevrili bir oktur. Ayrıca Üzerine geldiğinizde daire düzgün bir şekilde yayılır ve simgenin yerini “Download” metni alır.

5. Belgeler İçin Detaylı İndirme Butonu Örneği

See the Pen
Download Button – Design by Kerem Suer
by ActiveCodex (@ActiveCodex)
on CodePen.

Eğer sitenizde çeşitli uzantılarda belgeler paylaşıyorsanız bu css buton tasarımı tam aradığınız şey. Detaylı olarak kullanıcılarınız için hem dosyanızın türünü belirtebilir hem de indirmenin bir dosya olacağını gösterebilirsiniz. Bu butonlar sitenizi ön plana çıkartacak ve daha iyi görünen sayfalarınız olacaktır.

Bu tasarımlar birbirinden güzel ve sitenizi şık gösterecek buton örnekleridir. Ayrıca CSS bölümlerinizi sitenizin renk aralığına göre düzenleyerek tasarımları özelleştirebilirsiniz. Görüş ve bildirilerinizi yazının altına yorum göndererek belirtebilirsiniz. Ayrıca Blogger CSS Açılır (Dropdown) Menü Nasıl Oluşturulur ? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Web Blogu

Web Blogu - Web içerik paylaşım blogu. Yönetici, Editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu