Rehberler

Blog Açarak Para Kazanma – Blog Kurma 2022

Blog açarak para kazanma yöntemleri pek çok kullanıcının merak ettiği bir konu olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu konuda bu yollardan bahsedeceğiz.

İnternet, günümüzün en çok kullanılan araçlarından birisi haline geldi. Bazıları araştırma yapmak için bazıları da takılmak için kullanıyor. Bazıları da internet üzerinden para kazanmanın yollarını arıyor. Bunlardan birisi de blog kurarak kazanç elde etmek olarak belirtilebilir. Blog sitesi kurarak gelir elde etmek için bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor.

Blog Kurmak

Öncelikle blog kurma işleminin nasıl mümkün olduğundan bahsetmek istiyoruz. Blog kurmak için kullanıcının önünde pek çok aşama yer alıyor. Bunlardan ilki bir alan adı sahibi olmak. Alan adı sahibi olunduktan sonra bir hosting yani verilerin depolanabileceği bir sunucuya sahip olmak gerekiyor. Bu aşamada sunucu hazır hale geldiğinde yani web sitesi hazır olduğunda yapılması gereken bir blog yazılımı seçmek. En popülerlerinden birisi WordPress olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu yazılım ile birlikte kullanıcı kolaylıkla kurulum yapabilir ve web sitesini kullanmaya başlayabilir.

Blog Açarak Para Kazanma Yolları

Eğer blog sitesi kurduysanız bu aşamadan sonra artık nasıl para kazanılacağını bilmeniz gerekiyor. Para kazanmak için pek çok yöntem yer alıyor. Bu yöntemlerden birisi Google Adsense kullanmak. Google Adsense hesabına sahip olup web sitesini bağlayarak gelir elde etmek mümkün oluyor. Öncelikle şunu belirtelim ki web sitesi ile başvurmadan önce SEO ayarlarının yapılması ve aynı zamanda birkaç içerik paylaşılması gerekiyor. Garanti olması amacıyla 10 ile 15 arası kaliteli ve SEO uyumlu içerik paylaşıldıktan sonra hakkımızda ve gizlilik politikası gibi detaylar da eklenerek başvuru yapılabilir.

Blog açarak para kazanma yöntemleri arasında web sitesi içi kazanç sağlama yöntemleri de bulunuyor. Bu yöntem kullanıcının yapacağı işe bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Örnek vermek gerekirse kullanıcı VIP üyelik satarak reklamsız bir deneyim sunabilir veya farklı ayrıcalıklar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra blog sitesinin dışında bir de mağaza kurarak ürün satışı yapabilir ve hayranlarını buraya çekebilir. Kısacası bu gibi yollarla kazanç sağlanabilir.

Web Blogu

Web Blogu - Web içerik paylaşım blogu. Yönetici, Editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu